Folia srebrny chrom

Wysokiej jakości samochodowa folia srebrna chrom. Folia jest termoplastyczna, nadaje się do oklejania samochodów, a także wnętrza pojazdu, deski rozdzielczej itp. Posiada unikalny system mikrokanalików ułatwiający wypychanie pęcherzyków powietrza podczas aplikacji dzięki czemu montaż jest znacznie łatwiejszy od oklejania zwykłymi foliami. Folie chromowane nie są tak plastyczne jak wszystkie pozostałe okleiny, dlatego polecana jest dla osób z doświadczeniem, lub wtedy kiedy samochody nie mają mocno skomplikowanych kształtów. W folii zastosowano bardzo mocny klej dzięki czemu trzyma się świetnie i nie odkleja. Folia jest też odporna na promienie UV, czynniki atmosferyczne, temperaturę, wodę, zarysowania, środki chemiczne.

 

Cena hurtowa rolek 30m x 152cm:

1 szt. - 640 zł brutto /szt.

2 szt. - 630 zł brutto / szt

od 3 szt. - 615 zł brutto / szt

Możliwość łączenia różnych kolorów folii chromowanych

 

 

 

Możliwość zamówienia również mniejszych rozmiarów (ceny brutto):

ODCINEK 50 cm X 152 cm (20 ZŁ)
ODCINEK 100 cm X 152 cm (40 ZŁ)
ODCINEK 150 cm x 152 cm (60 ZŁ)
ODCINEK 200 cm x 152 cm (80 ZŁ)
ODCINEK 250 cm x 152 cm (100 ZŁ)
ODCINEK 300 cm x 152 cm (120 ZŁ)
ODCINEK 350 cm x 152 cm (140 ZŁ)
itd… za każde 50cm długości folii wychodzi dodatkowo 20 zł.

.


Zalety folii samochodowych:

Foliami oklejamy pojazdy w przypadku gdy chcemy zmienić kolor nadwozia, zatuszować rysy na lakierze, a coraz częściej oklejane są nowe samochody, aby zabezpieczyć powłokę lakierniczą przed rysami, promieniowaniem UV, blaknięciem lakieru, korozją, działaniem kamieni. Foliowanie samochodów jest tańsze niż profesjonalne lakierowanie całego nadwozia. Folie posiadają klej usuwalny, w przypadku demontażu nie pozostawiają śladów na lakierze.

Instrukcja montażu:

Przed przystąpieniem do oklejania samochodu, za pomocą detergentu do odtłuszczania powierzchni należy starannie oczyścić wszystkie elementy z kurzu, smarów, a te elementy które były narażone na kosmetyki nabłyszczające do plastiku (np. elementy kokpitu, listwy boczne) zmatowieć aby zachować dobrą przyczepność folii do podłoża.
Montaż folii odbywa się na sucho. Minimalna temperatura pomieszczenia podczas oklejania samochodu to 10 stopni, optymalna to ok. 20 stopni.  Podczas montażu folia powinna zostać podgrzana (opalarka, suszarka) co wpłynie na lepszą plastyczność oraz przyczepność przy oklejaniu wyprofilowanych elementów. Do oklejania niezbędna jest rakla do wygładzania, dzięki której pozbędziemy się pęcherzy powietrza, nożyk, oraz szmatka. Po zmierzeniu potrzebnego odcinka folii należy go przyciąć z uwzględnionym zapasem z każdej strony. Wygładzanie raklą zaczynamy od środka oklejonego elementu, ku brzegom. Po oklejeniu należy zawinąć folię do wewnątrz oklejanego elementu i odciąć zbędny nadmiar pozostawiając kilka centymetrów.  Nie należy przycinać folii równo z krawędziami pojazdu – pomoże to uniknąć negatywnych skutków w postaci kurczenia się folii i mechanicznych uszkodzeń np. podczas mycia auta. Aby uniknąć zarysowania folii podczas dociskania raklą (folie połyskowe, lustrzane są na to narażone) do rakli można przyłożyć kawałek miękkiego materiału lub nakleić filc, a na zewnętrzną część folii szczególnie narażonych na rysowanie popsikać płyn do szyb lub użyć specjalnych rękawiczek do wygładzania. W przypadku kiedy chcemy coś poprawić, folię można delikatnie odkleić w granicach rozsądku przy użyciu wyższej temperatury oraz ponownie przykleić. Zbyt mocne naciągnięcie folii lub naciągnięcie bez odpowiedniej temperatury może spowodować że folia może pęknąć. W przypadku oklejania samochodu po raz pierwszy, należy uwzględnić ewentualny zapas na poprawki, skomplikowany element nie zawsze uda się okleić za pierwszym razem a z każdym kolejnym elementem nabiera się doświadczenia. Pojazd po montażu przez 24h powinien pozostać w temperaturze jaka była w pomieszczeniu, aby uniknąć różnicy temperatury które może spowodować skurczenie się folii, np. kiedy wyjedziemy z ciepłego garażu a na zewnątrz jest chłodno.

Mycie oraz pielęgnacja:
Najbardziej właściwe jest mycie samochodu ręczne, przy użyciu miękkiej ściereczki oraz wody z detergentem. Myjnia ciśnieniowa z proszkiem skróci żywotność folii. Folii nie nabłyszcza się przez około 3 tygodnie od oklejenia, po tym czasie możemy stosować teflonowe lub silikonowe środki do nabłyszczania, które nie zawierają żadnych wosków.

Demontaż folii:
W przypadku demontażu folii, należy zerwać przy użyciu wyższej temperatury. Folia posiada klej usuwalny, jednak mogą pozostać resztki kleju które należy usunąć za pomocą zmywacza przemysłowego.

Specyfikacja:

  • Długość rolki 30 metrów
  • Szerokość 152 cm
  • Kolor srebrny chrom
  • Samoprzylepna
  • Folia PVC wysokopolimerowa
  • Klej akrylowy usuwalny
  • Odporność na promieniowanie UV
  • Wytrzymałość temp: -38C / +110 C
  • Grubość: 110 mikronów
  • Materiał: Eko PVC

Folie chromowane posiadają przezroczystą folię ochronną którą zdejmuje się po montażu.

W pozostałych zakładkach można znaleźć niezbędne narzędzia, zestawy narzędzi do wygładzania oraz nożyk, płyny, taśmy do cięcia folii, itp.