Folie przyciemniające do szyb samochodowych

Folie do przyciemniania szyb.

Folię można stosować do szyb samochodowych, okien domów, pomieszczeń biurowych, witryn sklepowych itp.
Współczesne samochody mają szyby o kształcie nieregularnym, aby folia odpowiednio się obkurczyła pod wpływem ciepła, należy ułożyć ją w prawidłowym kierunku (termokurczliwość tylko na długości folii). W galerii zdjęcie jak należy folię ułożyć względem szyby.

 

Cena hurtowa rolek 30m x 152cm:

1 szt. - 420 zł brutto /szt.

2 szt. - 405 zł brutto /szt.

od 3 szt. - 395 zł brutto /szt.Możliwość łączenia różnych stopni przyciemnienia.

 

Możliwość zamówienia również mniejszych rozmiarów (ceny brutto):

 • ODCINEK 50 cm X 152 cm (18,50 ZŁ)
 • ODCINEK 100 cm X 152 cm (34 ZŁ)
 • ODCINEK 150 cm x 152 cm (51 ZŁ)
 • ODCINEK 200 cm x 152 cm (68 ZŁ)
 • ODCINEK 250 cm x 152 cm (85 ZŁ)
 • ODCINEK 300 cm x 152 cm (102 ZŁ)
 • ODCINEK 350 cm x 152 cm (119 ZŁ)

ITD… za każde 50 cm długości folii płaci się 17 zł więcej.

   

  Dostępne stopnie przyciemnienia:

  •  25% przyciemnienia
  •  60% przyciemnienia
  •  90% przyciemnienia

   


   Zalety folii przyciemniających: Zapew­ni­ają 99% redukcji promieniowa­nia UV, a co za tym idzie popraw­iają skuteczność dzi­ała­nia kli­matyza­cji i ograniczają w znaczący sposób nagrze­wanie się wnętrza samochodu, oraz zatrzymują ciepło słoneczne dając uczucie chłodu. Zmniejszają możliwość nagrzania się foteli samochodowych, chroniąc je przed wyblaknięciem i popękaniem. Folie są odporne na zarysowania oraz warunki atmosferyczne, nadają atrakcyjność oraz zapewniają prywatność wnętrza samochodu. W przypadku demontażu, folię można zerwać nie powodując negatywnych skutków dla szyb.

    

   Montaż:

    1. Dokładnie oczyścić oraz odtłuścić szyby. 

   2. Przyciąć folię, przy docinaniu trzeba pozostawić ok. 1-2 cm poza końcami szyby ze względu na to, że będzie łatwiej ustawić folię na szybie. 

   3. Spryskać szybę oraz folię płynem do montażu folii okiennych lub roztworem (10 ml płynu na 1l wody) – dzięki temu po naklejeniu folii będzie można ją przesuwać. Należy unikać detergentów, np. płyn do naczyń, płyn do szyb, aby nie powstały smugi pod folią.

   4. Po oderwaniu warstwy podkładowej oraz naklejeniu folii na szybie należy pozbyć się pęcherzyków powietrza i nadmiaru wody zebranej pod folią przy użyciu rakli, w przypadku montażu na szybach samochodowych folię należy podgrzewać najlepiej opalarką aby dopasowała się do kształtu szyby 

   5. Przyciąć po brzegach nadmiar folii nożykiem do tapet 

   6. Po zakończeniu wszystkich czynności należy zostawić szyby do wyschnięcia, jeżeli pozostał jakiś niewielki pęcherzyk wody pod folią to z biegiem czasu samoczynnie powinien odparować.


   W pozostałych zakładkach można znaleźć niezbędne narzędzia, zestawy narzędzi do wygładzania oraz nożyk, płyny, taśmy do cięcia folii, itp.   Przepisy rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia w § 8 ust. 5 wskazują m.in., że szyba czołowa musi mieć minimalną przepuszczalność światła na poziomie 75 proc., a przednie boczne 70 proc. W przypadku pozostałych okien nie obowiązują żadne normy, pod warunkiem że samochód jest wyposażony w dwa lusterka boczne.