Folia do szyb lustrzana - lustro weneckie

Folię do szyb lustrzaną można stosować do okien domów, pomieszczeń biurowych, witryn sklepowych, szyb samochodowych itp. Folia jest imitacją lustra weneckiego więc nie zatrzymuje w 100% odbitego światła tak jak działa typowe lustro weneckie, ale przepuszcza część światła i odbita część jest na tyle znaczna że powstały obraz  przypomina wygląd zwykłego lustra.

 

Kilka ważnych informacji na temat produktu:

1) Jest to wewnętrzna folia z efektem lustra weneckiego. W praktyce folię wewnętrzną możemy również nakleić od strony zewnętrznej. W przypadku kiedy montujemy folię na szybę z gazem, należy używać wyłącznie folii zewnętrznych. Niezależnie czy folia naklejona będzie od wewnątrz czy z zewnątrz, efekt będzie ten sam - odbicie lustrzane zawsze będzie od strony mocniej oświetlonej. Zalecamy aplikację wewnątrz co pozwoli na dłuższe użytkowanie folii, ponieważ folia nie będzie narażona na czynniki atmosferyczne.

2) Istotnym elementem koniecznym do efektu lustra weneckiego jest odpowiednia gra świateł, tzn. wnętrze nie może być mocniej oświetlone niż przestrzeń za oknem. Jeżeli montujemy folię np. w domu lub mieszkaniu, to od wewnątrz widzimy przestrzeń za oknem, a z zewnątrz zobaczymy lustrzane odbicie. Jeżeli chcemy zamontować folię na balkonie ze szkła, efekt lustrzany będzie z obu stron, ponieważ obie strony będą nasłonecznione.

3) Najlepszy efekt lustra weneckiego można uzyskać w słoneczny dzień, wieczorem przy włączonym świetle pomieszczenie wewnętrzne może być widoczne z zewnątrz, ponieważ wnętrze będzie mocniej oświetlone niż przestrzeń za oknem.

4) Po naklejeniu folii wnętrze pomieszczenia zostanie przyciemnione o ok. 30%.

5) W przypadku montażu na wyprofilowanych szybach samochodowych folię należy układać w prawidłowym kierunku aby dopasować ją do kształtu szyby (termokurczliwość w kierunku długości folii).

 

Cena hurtowa rolek 30m x 152cm:

1 szt. - 659 zł brutto /szt.

2 szt. - 649 zł brutto /szt.

od 3 szt. - 639 zł brutto /szt.

 

 

 

 

Możliwość zamówienia również mniejszych rozmiarów (ceny brutto):

 • ODCINEK 50 cm X 152 cm (25,50 ZŁ)
 • ODCINEK 100 cm X 152 cm (50 ZŁ)
 • ODCINEK 150 cm x 152 cm (75 ZŁ)
 • ODCINEK 200 cm x 152 cm (100 ZŁ)
 • ODCINEK 250 cm x 152 cm (125 ZŁ)
 • ODCINEK 300 cm x 152 cm (150 ZŁ)
 • ODCINEK 350 cm x 152 cm (175 ZŁ)
 • itd... każde następne 50cm długości folii to dodatkowo 25 zł.

.

 

Zalety folii lustrzanej:

 • redukuje ilość energii słonecznej przenikającej przez szybę do pomieszczenia (do ok. 80%)
 • stopień przyciemnienia od wewnętrznej strony 30%
 • zapewnia prywatność
 • ogranicza oddziaływanie szkodliwego promieniowania UV do 99%
 • powoduje obniżenie temperatury wewnątrz pomieszczeń
 • chroni przedmioty i meble przed wyblaknięciem
 • redukuje koszty ogrzewania i klimatyzacji
 • nadaje oknom ciekawego wyglądu.
 • usuwalny klej w przypadku demontażu

 

Montaż:

1. Dokładnie oczyścić oraz odtłuścić szyby.

2. Przyciąć folię, przy docinaniu trzeba pozostawić ok. 1-2 cm poza końcami szyby ze względu na to, że będzie łatwiej ustawić folię na szybie (w przypadku kiedy folia nie jest przycięta na wymiar).

3. Oderwać folię zabezpieczającą klej (jest ona dość cienka, aby łatwiej było rozdzielić warstwy między sobą możemy użyć nożyka do tapet, lub przykleić mocną taśmę z obu stron folii, co ułatwi odwarstwienie się folii.

4. Aplikujemy folię na mokro. Powierzchnię na której będziemy instalować folię, oraz na folię od strony kleju spryskujemy roztwór poślizgowy - woda z płynem (płyn dostępny w zakładce narzędzia do aplikacji folii). Możemy zastosować również 2-3 krople szamponu Johnson's baby Shampoo na litr wody. Dzięki aplikacji na mokro folię będzie łatwiej ustawić na szybie. Należy unikać detergentów np. płyn do naczyń, płyn do szyb aby nie powstały smugi pod folią. Folię od strony kleju przyklejamy bezpośrednio do szyby.

5 Pozbywamy się pęcherzyków powietrza i nadmiaru wody zebranej pod folią przy użyciu rakli, wygładzając od środka ku brzegom.

6. Odcinamy nadmiar folii nożykiem do tapet, aby zrobić to równo możemy przyłożyć np. sztywną listwę.

7. Po zakończeniu wszystkich czynności należy zostawić szyby do wyschnięcia, jeżeli pozostał jakiś niewielki pęcherzyk wody pod folią to z biegiem czasu samoczynnie powinien odparować.

 

W pozostałych zakładkach można znaleźć niezbędne narzędzia, zestawy narzędzi do wygładzania oraz nożyk, płyny, taśmy do cięcia folii, itp.

Silver mirrored window film reflective