Folia do szyb przeciwsłonczena lustrzana - lustro weneckie

Folię do szyb lustrzaną można stosować do okien domów, pomieszczeń biurowych, witryn sklepowych, szyb samochodowych itp. Folia jest imitacją lustra weneckiego więc nie zatrzymuje w 100% odbitego światła tak jak działa typowe lustro weneckie, ale przepuszcza część światła i odbita część jest na tyle znaczna że powstały obraz  przypomina wygląd zwykłego lustra.

 

Cena hurtowa rolek 30m x 152cm:

1 szt. - 680 zł brutto /szt.

2 szt. - 670 zł brutto /szt.

od 3 szt. - 660 zł brutto /szt.

 

 

CENNIK BRUTTO PRZY ZAKUPIE FOLII "NA METRY":

 • ODCINEK 0,5m x 1,52m - 36 zł
 • ODCINEK 1m x 1,52m - 72 zł
 • ODCINEK 1,5m x 1,52m - 108 zł
 • ODCINEK 2m x 1,52m - 144 zł
PRZY ZAKUPIE OD 2,5 METRÓW BIEŻĄCYCH, CENA ZA METR BIEŻĄCY WYNOSI 64,80 ZŁ:
 • ODCINEK 2,5m x 1,52m - 162 zł
 • ODCINEK 3m x 1,52m - 194,40 zł
 • ODCINEK 3,5m x 1,52m - 226,80zł
 • ODCINEK 4m x 1,52m 259,20 zł
ITD DO MAKSYMALNEJ DŁUGOŚCI 30 METRÓW. FOLIĘ WYSYŁAMY ZAWSZE W JEDNYM KAWAŁKU.

 

Rakla z filcem do aplikacji przy zakupie folii "na metry" GRATIS.


Kilka ważnych informacji na temat produktu:

1) Folię możemy nakleić od wewnętrznej lub zewnętrznej strony szyby. Niezależnie czy folia naklejona będzie wewnątrz lub na zewnątrz, efekt będzie ten sam - odbicie lustrzane zawsze będzie od strony mocniej oświetlonej. Zalecamy aplikację wewnątrz co pozwoli na dłuższe użytkowanie folii, ponieważ folia nie będzie narażona na czynniki atmosferyczne.

2Istotnym elementem koniecznym do efektu lustra weneckiego jest odpowiednia gra świateł, tzn. wnętrze nie może być mocniej oświetlone niż przestrzeń za oknem. Jeżeli montujemy folię np. na oknach w domu lub mieszkaniu, to od wewnętrznej strony widzimy przestrzeń za oknem, a z zewnątrz zobaczymy lustrzane odbicie. Jeżeli chcemy zastosować folię na balkonie ze szkła, efekt lustrzany będzie z obu stron, ponieważ obie strony będą w świetle dziennym, a gdy chcemy zastosować folię np. na szybie drzwi łazienkowych, bądź pomieszczenia wewnętrznego które, które od zewnętrznej strony szyby nie ma kontaktu ze blaskiem słońca zewnętrznego, efekt lustrzany nie wystąpi, ponieważ żadna ze stron nie będzie oświetlona światłem zewnętrznym, co jest niezbędne do uzyskania efektu lustrzanego.

3) Najlepszy efekt lustra weneckiego można uzyskać w słoneczny dzień, wieczorem przy włączonym świetle pomieszczenie wewnętrzne będzie widoczne z zewnątrz, ponieważ wnętrze będzie mocniej oświetlone niż przestrzeń za oknem.

4) Po naklejeniu folii wnętrze pomieszczenia zostanie przyciemnione o ok. 30%.

5) W przypadku montażu na wyprofilowanych szybach samochodowych folię należy układać w prawidłowym kierunku aby dopasować ją do kształtu szyby (termokurczliwość w kierunku długości folii).


Zalety folii lustrzanej:

 • redukuje ilość energii słonecznej przenikającej przez szybę do pomieszczenia (do ok. 80%)
 • stopień przyciemnienia od wewnętrznej strony 30%
 • zapewnia prywatność
 • ogranicza oddziaływanie szkodliwego promieniowania UV do 99%
 • powoduje obniżenie temperatury wewnątrz pomieszczeń
 • chroni przedmioty i meble przed wyblaknięciem
 • redukuje koszty ogrzewania i klimatyzacji
 • nadaje oknom ciekawego wyglądu.
 • usuwalny klej w przypadku demontażu

 

Montaż:

1. Dokładnie oczyścić oraz odtłuścić szyby.

2. Przyciąć folię, przy docinaniu trzeba pozostawić ok. 1-2 cm poza końcami szyby ze względu na to, że będzie łatwiej ustawić folię na szybie (w przypadku kiedy folia nie jest przycięta na wymiar).

3. Oderwać folię zabezpieczającą klej (jest ona dość cienka, aby łatwiej było rozdzielić warstwy między sobą możemy użyć nożyka do tapet, lub przykleić mocną taśmę z obu stron folii, co ułatwi odwarstwienie się folii.

4. Aplikujemy folię na mokro. Powierzchnię na której będziemy instalować folię, oraz na folię od strony kleju spryskujemy roztwór poślizgowy - woda z płynem (płyn dostępny w zakładce narzędzia do aplikacji folii). Możemy zastosować również 2-3 krople szamponu Johnson's baby Shampoo na litr wody. Dzięki aplikacji na mokro folię będzie łatwiej ustawić na szybie. Należy unikać detergentów np. płyn do naczyń, płyn do szyb aby nie powstały smugi pod folią. Folię od strony kleju przyklejamy bezpośrednio do szyby.

5 Pozbywamy się pęcherzyków powietrza i nadmiaru wody zebranej pod folią przy użyciu rakli, wygładzając od środka ku brzegom.

6. Odcinamy nadmiar folii nożykiem do tapet, aby zrobić to równo możemy przyłożyć np. sztywną listwę.

7. Po zakończeniu wszystkich czynności należy zostawić szyby do wyschnięcia, jeżeli pozostał jakiś niewielki pęcherzyk wody pod folią to z biegiem czasu samoczynnie powinien odparować.

 

Niektóre nowe wieloszybowe okna posiadają między komorami gaz szlachetny. W przypadku kiedy montujemy folię na szybę z gazem (w nowych oknach stężenie gazu jest największe), nie zaleca się aplikacji folii wewnętrznej - pomoże to uniknąć naprężeń termicznych. Folia zewnętrzna będzie bezpieczniejsza dla szyby, ale mniej wytrzymała ze względu na warunki atmosferyczne niż folia wewnętrzna. Przyjmuje się że gaz ulotni się po kilku latach od wyprodukowania okna, kiedy jego stężenie spadnie do bezpiecznej granicy możemy zastosować folię wewnętrzną. Jeżeli szyba z gazem nie jest na słonecznej stronie która może nagrzewać się do wysokich temperatur to również możemy zastosować folię wewnętrzną.

 

Oferujemy narzędzia niezbędna do aplikacji folii - rakla z filcem, zestawy różnych rakli z nożykiem, płyn odtłuszczający, opalarka, płyn do montażu folii.


Zabronione jest kopiowanie i rozpowszechnianie tekstów opisów, fragmentów grafiki, zdjęć w celach zarobkowych bez zezwolenia autora.

Silver mirrored window film reflective