790 885 870
adrian.cat@interia.pl

Folie przyciemniające do szyb

Folie do przyciemniania szyb.

Folię można stosować do szyb samochodowych, okien domów, pomieszczeń biurowych, witryn sklepowych itp.
Folię należy układać w prawidłowym kierunku względem wyprofilowanych szyb samochodowych aby dopasowała się do kształtu szyby (kurczliwość na długości folii), poniżej strony zdjęcie jak to rozrysować.

Zalety folii przyciemniających: Zapew­ni­ają 99% redukcji promieniowa­nia UV, a co za tym idzie popraw­iają skuteczność dzi­ała­nia kli­matyza­cji i ograniczają w znaczący sposób nagrze­wanie się wnętrza samochodu, oraz zatrzymują ciepło słoneczne dając uczucie chłodu. Zmniejszają możliwość nagrzania się foteli samochodowych, chroniąc je przed wyblaknięciem i popękaniem. Folie są odporne na zarysowania oraz warunki atmosferyczne, nadają atrakcyjność oraz zapewniają prywatność wnętrza samochodu. W przypadku demontażu, folię można zerwać nie powodując negatywnych skutków dla szyb.

Dostępne stopnie przyciemnienia:

 • czarna 29% przyciemnienia
 • czarna 50% przyciemnienia
 • czarna 70% przyciemnienia
 • czarna 95% przyciemnienia

Cała rolka 30m x 152cm w hurtowej cenie 499 zł brutto.

Możliwość zamówienia również mniejszych rozmiarów (ceny brutto).

 • ODCINEK 50 cm X 152 cm (12,50 zŁ),
 • ODCINEK 100 cm X 152 cm (25 zŁ)
 • ODCINEK 150 cm x 152 cm (37,50 zŁ)
 • ODCINEK 200 cm x 152 cm (50 zŁ)
 • ODCINEK 250 cm x 152 cm (62,50 zŁ)
 • ODCINEK 300 cm x 152 cm (75 zŁ)
 • ODCINEK 350 cm x 152 cm (87,50 zŁ)

ITD… za każde 50 cm długości folii płaci się 12,50 zł więcej

Montaż:

1. Dokładnie oczyścić oraz odtłuścić szyby.

2. Przyciąć folię, przy docinaniu trzeba pozostawić ok. 1-2 cm poza końcami szyby ze względu na to, że będzie łatwiej ustawić folię na szybie.

3. Spryskać szybę oraz folię płynem do montażu folii okiennych lub roztworem (10 ml płynu do montażu na 1l wody) – dzięki temu folia po nałożeniu będzie przylegać do szyby, należy unikać detergentów aby nie powstały białe smugi.

4. Po oderwaniu warstwy podkładowej oraz naklejeniu folii na szybie należy pozbyć się pęcherzyków powietrza i nadmiaru wody zebranej pod folią przy użyciu rakli, w przypadku montażu na szybach samochodowych folię należy podgrzewać najlepiej opalarką aby dopasowała się do kształtu szyby

5. Przyciąć po brzegach nadmiar folii nożykiem do tapet

6. Po zakończeniu wszystkich czynności należy zostawić szyby do wyschnięcia, po kilku dniach powstałe bąbelki na folii odparują.

W pozostałych zakładkach można znaleźć niezbędne narzędzia, zestawy narzędzi do wygładzania oraz nożyk, płyny, taśmy do cięcia folii, itp.

 

Przepisy rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia w § 8 ust. 5 wskazują m.in., że szyba czołowa musi mieć minimalną przepuszczalność światła na poziomie 75 proc., a przednie boczne 70 proc. W przypadku pozostałych okien nie obowiązują żadne normy, pod warunkiem że samochód jest wyposażony w dwa lusterka boczne.