790 885 870
adrian.cat@interia.pl

Folia bezbarwna samoprzylepna

Ochronna folia samochodowa.

Folia jest termoplastyczna po podgrzaniu, idealnie nadaje się do oklejania elementów samochodowych ulegających skutkom otarć lub rysowaniu, takich jak progi wewnętrzne, lampy, lusterka, zderzak, maska, oraz innych przedmiotów takich jak wyświetlacze laptopów, telefonów itp.
Folia z klejem samoprzylepnym po oderwaniu warstwy podkładowej, W folii zastosowano mocny klej dzięki czemu trzyma się świetnie i nie odkleja. Folia jest też odporna na promienie UV, czynniki atmosferyczne, temperaturę, wodę, zarysowania, środki chemiczne..

Przy zakupie jednej szt. folii 15m x 152cm cena za rolkę wynosi 350 zł. brutto.

Przy zakupie dwóch szt.  15m x 152cm folii bezbarwnej cena za rolkę wynosi 340 zł. brutto.

 

Możliwość zamówienia również mniejszych rozmiarów (ceny brutto):

ODCINEK 50 cm X 152 cm (18 ZŁ)
ODCINEK 100 cm X 152 cm (36 ZŁ)
ODCINEK 150 cm x 152 cm (54 ZŁ)
ODCINEK 200 cm x 152 cm (72 ZŁ)
ODCINEK 250 cm x 152 cm (90 ZŁ)
ODCINEK 300 cm x 152 cm (108 ZŁ)
ODCINEK 350 cm x 152 cm (126 ZŁ)
itd… za każde 50cm długości folii wychodzi dodatkowo 18 zł.

Zalety stosowania folii ochronnych:

Folie posiadają klej usuwalny nie pozostawiający śladów na lakierze, zabezpieczają powłokę lakierniczą przed rysami, promieniowaniem UV, blaknięciem lakieru, korozją, działaniem kamieni. Foliowanie samochodów jest tańsze niż profesjonalne lakierowanie całego nadwozia.

Instrukcja montażu:

Przed przystąpieniem do oklejania samochodu, za pomocą detergentu do odtłuszczania powierzchni należy starannie oczyścić wszystkie elementy z kurzu, smarów, a te elementy które były narażone na kosmetyki nabłyszczające do plastiku (np. elementy kokpitu, listwy boczne) zmatowieć aby zachować dobrą przyczepność folii do podłoża. Minimalna temperatura pomieszczenia podczas oklejania samochodu to 10 stopni, optymalna to ok. 20 stopni.  Podczas montażu folia powinna zostać podgrzana (opalarka, suszarka) co wpłynie na lepszą plastyczność oraz przyczepność przy oklejaniu wyprofilowanych elementów. Do oklejania niezbędna jest rakla do wygładzania, dzięki której pozbędziemy się pęcherzy powietrza, nożyk, oraz szmatka. Po zmierzeniu potrzebnego odcinka folii należy go przyciąć z uwzględnionym zapasem z każdej strony. Wygładzanie raklą zaczynamy od środka oklejonego elementu, ku brzegom. Po oklejeniu należy zawinąć folię do wewnątrz oklejanego elementu i odciąć zbędny nadmiar pozostawiając kilka centymetrów.  Nie należy przycinać folii równo z krawędziami pojazdu – pomoże to uniknąć negatywnych skutków w postaci kurczenia się folii i mechanicznych uszkodzeń np. podczas mycia auta. Aby uniknąć zarysowania folii podczas dociskania raklą, do rakli można przyłożyć kawałek miękkiego materiału lub nakleić filc, a na zewnętrzną część folii popsikać płyn do szyb lub użyć specjalnych rękawiczek do wygładzania. W przypadku kiedy chcemy coś poprawić, folię można delikatnie odkleić w granicach rozsądku przy użyciu wyższej temperatury oraz ponownie przykleić. Zbyt mocne naciągnięcie folii lub naciągnięcie bez odpowiedniej temperatury może spowodować że folia może pęknąć. W przypadku oklejania elementów po raz pierwszy, należy uwzględnić ewentualny zapas na poprawki, skomplikowany element nie zawsze uda się okleić za pierwszym razem a z każdym kolejnym elementem nabiera się doświadczenia. Pojazd po montażu przez 24h powinien pozostać w temperaturze jaka była w pomieszczeniu, aby uniknąć różnicy temperatury które może spowodować skurczenie się folii, np. kiedy wyjedziemy z ciepłego garażu a na zewnątrz jest chłodno.

Demontaż folii:

W przypadku demontażu folii, należy zerwać przy użyciu wyższej temperatury. Folia posiada klej usuwalny, jednak mogą pozostać resztki kleju które należy usunąć za pomocą zmywacza przemysłowego.

Folię pakujemy i wysyłamy w twardej tubie aby uchronić ją przed zniszczeniem.

Specyfikacja:

  • Długość rolki 15 metrów
  • Szerokość 152 cm
  • Samoprzylepna
  • Folia PVC wysokopolimerowa
  • Klej akrylowy usuwalny
  • Odporność na promieniowanie UV
  • Wysoka elastyczność
  • Wytrzymałość temp: -38C / +108 C
  • Grubość: 120 mikronów
  • Materiał: Eko PVC

W pozostałych zakładkach można znaleźć niezbędne narzędzia, zestawy narzędzi do wygładzania oraz nożyk, płyny, taśmy do cięcia folii, itp.