790 885 870
adrian.cat@interia.pl

Folia Lustrzana do szyb

Folia do szyb lustrzana.

Folię można stosować do szyb samochodowych, okien domów, pomieszczeń biurowych, witryn sklepowych itp. W przypadku montażu na wyprofilowanych szybach samochodowych folię należy układać w prawidłowym kierunku aby dopasować ją do kształtu szyby (termokurczliwość w kierunku długości folii). Folię nakleja się od wewnętrznej strony szyby jeżeli chcemy uzyskać efekt lustrzany z zewnętrznej strony.

 

Rodzaje folii lustrzanych:

-Lustrzana przeciwsłoneczna (w promocji) –  30% przyciemnienia, efekt lustrzany bez efektu lustra weneckiego.

-Lustro weneckie – Folia jest imitacją lustra weneckiego więc nie zatrzymuje w 100% odbitego światła tak jak działa typowe lustro weneckie, ale folia przepuszcza część światła i odbita część jest na tyle znaczna że powstały obraz od zewnętrznej strony przypomina wygląd zwykłego lustra, od wewnętrznej strony folia przyciemnia o ok. 30%, najlepszy efekt lustra weneckiego można uzyskać w słoneczny dzień.

 

Ceny hurtowe folii lustrzanych:

-Lustrzana – 349 zł brutto cała rolka 30m x 152cm, lub 20 zł za metr bieżący o stałej szerokości 152cm.

-Lustro weneckie – 529 zł brutto cała rolka 30m x 152cm, lub 27 zł za metr bieżący o stałej szerokości 152cm.

 

Zalety folii przyciemniających:

-zapew­ni­ają 99% redukcji promieniowa­nia UV, popraw­iają skuteczność dzi­ała­nia kli­matyza­cji i ograniczają nagrze­wanie się wnętrza pomieszczeń ( zatrzymują ciepło słoneczne).

-są odporne na zarysowania oraz warunki atmosferyczne

-nadają atrakcyjność oraz zapewniają prywatność w pomieszczeniach

-w przypadku demontażu, folię można zerwać nie powodując negatywnych skutków dla szyb.

 

Montaż:

1. Dokładnie oczyścić oraz odtłuścić szyby.

2. Przyciąć folię, przy docinaniu trzeba pozostawić ok. 1-2 cm poza końcami szyby ze względu na to, że będzie łatwiej ustawić folię na szybie (w przypadku kiedy folia nie jest przycięta na wymiar).

3. Spryskać szybę oraz folię płynem do montażu folii okiennych lub roztworem (10 ml płynu na 1l wody) – dzięki temu po naklejeniu folii będzie można ją przesuwać.

4. Po oderwaniu warstwy podkładowej oraz naklejeniu folii na szybie należy pozbyć się pęcherzyków powietrza i nadmiaru wody zebranej pod folią przy użyciu rakli, wygładzając od środka ku brzegom.

5. Przyciąć po brzegach nadmiar folii nożykiem do tapet

6. Po zakończeniu wszystkich czynności należy zostawić szyby do wyschnięcia.

W pozostałych zakładkach można znaleźć niezbędne narzędzia, zestawy narzędzi do wygładzania oraz nożyk, płyny, taśmy do cięcia folii, itp.

 

Folia lustrzana:

 

Folia lustro weneckie: